Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Własna dzialalność gospodarcza

4 posters

Go down

Własna dzialalność gospodarcza Empty Własna dzialalność gospodarcza

Pisanie by coffeina Pon Maj 04, 2015 2:25 pm

Cześć,
od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie założenie własnej działalności gospodarczej. Mimo wielu plusów dostrzegam kilka powaznym minusów, a w zasadzie jeden: jak załozyc własna firmę w IT i przetrwać? Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, w sumie dopiero się uczę. Jakie macie przemyślenia na ten temat ?

Jak sami zabralibyście się do tego ?
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Własna dzialalność gospodarcza Empty Re: Własna dzialalność gospodarcza

Pisanie by Admin Pon Maj 04, 2015 2:29 pm

Fajny post na dyskusję.
Jeśli masz na myśli firmę deweloperską IT, to na rozgrzewkę odpowiem linkiem do bloga pewnego gościa: http://www.maciejaniserowicz.com/2010/01/20/zawod-programista-zawod-freelancer-przestrogi/
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 25/10/2012

https://madagaskar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Własna dzialalność gospodarcza Empty Re: Własna dzialalność gospodarcza

Pisanie by coffeina Pon Maj 04, 2015 3:25 pm

Ok. Przeczytałem post, kilka refleksji się już nasuneło na samym początku. Na pewno praca w domu jest
lepsza od pracy w biurze. Tylko trzeba się nauczyc pracy w domu żeby była ona efektywna i byle co nas nie rozpraszało.
Z mojego doświadczenia: w domu zawsze znajdzie się coś do roboty, jak by nie było dom to dom.

Skąd klient ma wiedzieć o mnie i jak go zdobyć ? Jak być lepszym od kilku innych specjalistów na rynku?
W ogóle tutaj rodzi się pytanie: jak być specjalistą, i pewnie fajne by było gdyby klient sam przyszedł do nas dlatego,
że wie iż to co nam się zleci zostanie zrobione dobrze. [To pewnie temat na jeszcze inną i dłużasza dyskusję].

Co jest tutaj ważne? Skończone studia, certyfikaty, znajomości?
A co jeśli musze przejsć drogę od testera do developera? Czytają oferty pracy tak na starcie poszukują ludzi z 2 letnim doswiadczeniem
potwierdzonym zawodowo.

Czy warto blogować i tweetować ? Jesli tak to jak to robić profesjonalnie jeśli interesuje mnie kilka dziedzin, w moim przypadku:
programowanie "bisnesowe" i robotyka?
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Własna dzialalność gospodarcza Empty Re: Własna dzialalność gospodarcza

Pisanie by koszmarek Pon Maj 04, 2015 3:29 pm

Ospowiedzi na te pytania zostawię na razie innym , w każdym razie zachęcam do przeczytania pokrewnych wpisów dot. freelancingu (są w linkach pod artykułem jaki dałem w mojej pierwszej odpowiedzi).
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Własna dzialalność gospodarcza Empty Re: Własna dzialalność gospodarcza

Pisanie by michupl22 Sro Maj 06, 2015 3:24 pm

Ja też przymierzam się do założenia własnej działalności gospodarczej. Nawiązałem współpracę z pewną osobą, którą poznałem w poprzedniej pracy. Świadczył usługi IT dla nich. Dogadaliśmy się, że będzie mi zlecał wykonywanie stron internetowych. Mam więc pewną pracę jak na początek. A tak po za tym to reklama. Trzeba pokazać co się umie i co się robiło. Zachęcić do swojej oferty. Ja Ci co mogę jedynie doradzić to próbować, a zacząć od zbierania znajomości i kontaktów.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Własna dzialalność gospodarcza Empty Re: Własna dzialalność gospodarcza

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach