Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

GridControl dodanie kolumny na Level1

2 posters

Go down

GridControl dodanie kolumny na Level1 Empty GridControl dodanie kolumny na Level1

Pisanie by emielek Wto Cze 03, 2014 9:04 pm

Zna się ktoś może na kontrolkach DevExpress? Mam prosty programik w WinFormsie, programuję kontrolkę GridControl. W głównym widoku mają się wyświetlić dwie kolumny imię i nazwisko (odpowiadające właściwościom zadeklarowanym w klasie Osoba). Level1 odpowiada za wyświetlenie kolumn odpowiadających właściwościom w klasie Posiadlosc: Adres, Metraz, CenaZaMetr. Chcę dodać kolumnę do widoku Level1 bez dodawania właściwości w klasie Posiadlosc. Tylko nie wiem czemu nie widzę jej. Bez problemu mogę dodawać kolumny w głównym widoku, ładnie je pokazuje ale już na poziomie 1 nie wyświetla nic.

Kod:
GridColumn unbColumn = gridView1.Columns.AddField("Cena za mieszkanie");
unbColumn.VisibleIndex = gridView1.Columns.Count;

Jak zastąpię gridView1 na gridView2 to tak jakbym nic nie napisał. To samo jak uruchomię designera: w głównym widoku (gridView1) bez problemu dodaje mi kolumny ale już na Level1 (gridView2) nie. Tzn widzę je w okienku kompilatora ale jak odpalam program nie wyświetla tej jednej dodanej kolumny.

emielek

Liczba postów : 27
Join date : 04/02/2014
Age : 40

Powrót do góry Go down

GridControl dodanie kolumny na Level1 Empty Re: GridControl dodanie kolumny na Level1

Pisanie by Fores Wto Cze 03, 2014 9:48 pm

Uzywam tych kontrolek w kilku projektach, moze jestem w stanie pomoc. Jak jest taka mozliwosc to podeślij mi na PM te 2 klasy i formsa z tym co Ci nie działa. Jutro zobacze o co chodzi.

@edit i napisz jaka wersja deva
Fores
Fores

Liczba postów : 73
Join date : 30/05/2013
Age : 33
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach